
Про це в інтерв’ю prm.ua повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.
За словами Лілії Гриневич, в Україні є проблема цифрового розриву між поколіннями, зокрема дітей та вчителів, між селом та містом. Тому МОН розглянуло можливість доступу до швидкісного інтернету всіх шкіл у регіонах країни.
«Цього року ми плануємо створити загальну концепцію цифризації освітньої системи України. Тому що нам потрібна повна візія того, як ця система виглядатиме в повному обсязі. Сюди входить доступ до Інтернету, який би нам дозволив використовувати електронний освітній контент в повному обсязі, зокрема мультимедійний. Інша історія — це сама інфраструктура, тобто носії, з якими діти можуть працювати у школах. Третя частина, можливо найосновніша, все це працюватиме в тому випадку, якщо вчителі зможуть цим користуватися», — сказала міністр.
Вона наголосила, що в інакшому випадку вчитель не буде використовувати цих матеріалів і все це буде нереалізоване.
«Цього року ми робимо дуже велику інвестицію — орієнтовно мільярд гривень. Ці гроші підуть на підключення до інтернету всіх тих навчальних закладів та шкіл, які не мають доступу або мають доступ менший за 30 МБ в секунду. Також ми розробили програмне забезпечення для Національної освітньої платформи. Тобто необхідно наповнити цю електронну платформу, звідки вчителі можуть черпати цей контент. Тому це друга важлива складова», — повідомила Лілія Гриневич.
На Прикарпатті до інтернету не мають підключення близько 20% шкіл, переважно в сільській місцевості.
Як повідомили КУРСу в Департаменті освіти і науки ОДА, у проекті модернізації доступу до мережі інтернет в освітніх закладах України, для Прикарпаття передбачили 30 млн. грн.
Наразі Департамнент збирає дані про швидкість інтрнету в школах області.