
Про це розповів сьогодні на оперативній нараді у міського голови директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук.
«STEM-освіта у місті розвивається добре. У школі №26 реалізується проект «Розумники». Класи облаштовані новою технікою, інтерактивними дошками. Це дозволяє дітям вчитися цікаво і за допомогою інновацій. У школі №3 працює інтерактивна підлога. Ми переконані, що сучасну інноваційну освіту треба впроваджувати з перших класів», – каже Максимчук.
Зазначимо, STEM (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент та інноваційні технології.
Читайте: У Франківську обговорюють, як заохочувати школярів до вивчення STEM-предметів без гендерних стереотипів
За словами головного освітянина, у системі STEM-освіти велике значення займають гуртки програмування на мові Скретч. Такі безкоштовні курси пройшли вже близько 300 школярів молодшого віку. Вчилися і веб-програмуванню. Найбільш успішним проектом став «Навчимо 1000 дітей Arduino робототехніки в школах». Франківські школярі навіть зробили пристрій, який вимірює рівень забруднення повітря.
Читайте: У Франківську відкрили перший «аналізатор» якості повітря, створений школярами
«Потрібно подумати, як залучати до STEM-освіти і дошкільнят, щоб вони також брали участь у передових освітніх процесах, – зауважив перший заступник міського голови Микола Вітенко.